«Η Ρόδος για τη ζωή»

14 Οκτωβρίου 2023 0 Από Μαριάνθη Χαλκίτη

Όταν προστίθεται ένας κρίκος, τότε η αλυσίδα αλληλεγγύης και φιλανθρωπίας μεγαλώνει…

Με χαρά μας συμμετέχουμε φέτος και για πρώτη φορά στη στήριξη της εκδήλωσης » Η Ρόδος για τη ζωή», που θα λάβει χώρα στην πόλη της Ρόδου την Κυριακή στις 5/11/23 . Είναι μια προσπάθεια συλλογικότητας της Διεύθυνσης του σχολείου, του Συλλόγου Διδασκόντων  και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Ένα νέο, λοιπόν, σημείο πώλησης αποτελεί το 17ο Δ. Σ. Πόλεως Ρόδου. Από την Τρίτη 17/10/23 καθημερινά κατά τις ώρες λειτουργίας του σχολείου και πιο συγκεκριμένα τις ώρες 08:00- 08:30 π.μ. και 13:00 – 13:30 μ.μ. θα υπάρχουν μπλουζάκια προς πώληση. Κάθε μπλουζάκι κοστίζει 8 ευρώ.

Ευχαριστούμε που μας δόθηκε η ευκαιρία να είμαστε μέρος μιας τέτοιας προσπάθειας!